Ile kosztują mieszkania pod Warszawą?

Opublikowany przez

WarszawaWarszawa to jedna z najdroższych lokalizacji jeśli chodzi o nieruchomości w Polsce. Droższe mieszkania kupimy tylko na Pomorzu, na przykład w Jastarni, czy w Sopocie. Alternatywą dla warszawiaków, którzy nie mają wystarczająco dużo środków finansowych, na zakup mieszkania w centrum stolicy, będzie przeniesienie się na obrzeża miasta albo do okolicznych miejscowości. Ile będzie kosztowało mieszkanie pod Warszawą? Czy rzeczywiście będzie ono znacznie tańsze od tych zlokalizowanych w modnych dzielnicach Warszawy – na Mokotowie, Powiślu, czy w samym centrum miasta?

Zróżnicowanie cenowe

Rynek nieruchomości w stolicy jest mocno zróżnicowany, jeśli chodzi o cenę poszczególnych mieszkań. Najdroższe mieszkania w Warszawie, kilkupokojowe, w nowych apartament owcach będą kosztowały 13-15 tys. zł za metr kwadratowy i więcej. Najtańsze mieszkania znajdują się na mało popularnych osiedlach, albo poza granicami administracyjnymi miasta Warszawa. Osoby chcące zakupić mieszkanie w stolicy powinny więc zastanowić się nad możliwością zakupu nieruchomości pod Warszawą. Często też dotarcie do jednej dzielnicy Warszawy spoza samego miasta będzie łatwiejsze, niż przemieszczenie się z jednej strony Wisły na drugą.

budynek_2730753Ceny mieszkań poza Warszawą

Deweloperzy prywatni właściciele mieszkań są w stanie zaoferować pod Warszawą mieszkania w atrakcyjnej cenie, nawet poniżej 5 tys. zł brutto za jeden metr kwadratowy. W miejscowościach bezpośrednio sąsiadujących z Warszawą rynek mieszkaniowy kwitnie.

W Piasecznie, czy Otwocku, Radzyminie, Brwinowie czy w Pruszkowie można kupić mieszkania po znacznie niższej cenie niż w samej Warszawie. Tamtejsze nieruchomości mogą mieć ceny nawet poniżej 3800 zł za metr kwadratowy. W takiej cenie kupimy na przykład 100 metrowy apartament w Otwocku.

Miejscowości pod Warszawą posiadają bardzo dobre połączenia komunikacyjne z centrum, także nie ma żadnych problemów z dojazdami do pracy czy szkoły. Oferta mieszkań w cenie za mkw. poniżej 5 tys. zł jest bardzo szeroka, potencjalni kupujący mają więc z czego wybierać takie mieszkania, jakie ich interesują. Nawet niewielkie mieszkania, kawalerki pod Warszawą będą kilkukrotnie tańsze niż te zlokalizowane w samym centrum stolicy.

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *